Mikroskop nebo dalekohled. Dva optické přístroje, které udělají radost nejen vašemu dítěti
Pokud vaše dítě už od malička má sklony vědátora, tak máte nepřeberné množství možností, jak můžete upoutat jeho pozornost. A možná v něm rozvinout touhu někdy v budoucnu se věnovat některému z oborů, kde se používá třeba mikroskop, a nebo naopak dalekohled.
V obou případech se jedná o optický přístroj, každý k trochu jinému účelu. Už od malička však dokáží vašemu dítěti ukázat cestu, jak umí být věda zajímavá.
Pozorování mikrosvěta
Pokud se podíváme třeba na takový mikroskop, tak můžete ve svém dítěti vzbudit doslova malého průzkumníka. Ale věřte tomu, že s mikroskopem se nezabaví pouze vaše dítko, ale také celá rodina. Však je tady spousta vědeckých experimentů, které jsou spojeny s pozorováním mikroskopem. Na internetu dnes koupíte mikroskopy v nejrůznějších cenových relacích. Samozřejmě těm nejmenším dětem můžete koupit základní model, a teprve pokud se ukáže, že bude mít o přístroj zájem, tak v budoucnu lze pořídit něco lepšího. Nejobvyklejší varianty mikroskopů dle zaměření jsou:
- Dětské
- Studentské
- Laboratorní
Existují samozřejmě nejrůznější další druhy mikroskopů, které můžete nalézt v rámci uvedených kategorií, jako jsou třeba mikroskopy monokulární, binokulární, trinokulární či stereoskopické, tedy na obě oči. Dětský mikroskop koupíte už od ceny okolo tisíce až dvou tisíc korun.
Kam až oko dohlédne
Výkonným nástrojem na pozorování, ale tentokrát trochu z jiného úhlu pohledu, jsou nepochybně dalekohledy. Můžete vyzkoušet s dětmi klasické pozorování krajiny, ale možná mnohem zajímavější bude pozorování hvězdné oblohy. Pokud chcete ve svém dítěti vzbudit zájem o astronomii, vybírejte dalekohledy astronomické, neboli teleskopy. Uvidíte, že tato činnost probudí zájem i ve vás, i když už od školou povinných let máte daleko. Také dalekohledy můžete vybírat v nejrůznějších cenových relacích.
Zdroj obrázku:
Rawpixel.com / Shutterstock.com